Постижения на учениците за учебната 2010/2011г.

 

На 27 и 28.03.2011г. за трети път в VII СОУ "Кузман Шапкарев", град Благоевград се проведе Национално състезание по информационни технологии.

Христинка Кулишева и Димитър Мингов /12в клас/ с ръководител г-жа Красимира Хаджидиманова се класираха на престижното II място в направление "Web сайт" с проект на тема "Зелената планета".

 

***

Радослав Бакиев  от 10в клас награден в конкурс "Предания, легенди и природни забележителности от моя роден край"

 в категория "Компютърни презентации".
 

***


В периода 11 - 12 декември се проведе Третото регионално състезание по информационни технологии "Джон Атанасов - по стъпките на откривателя" на тема: "Училището - територия на предизвикателствата".
Учениците от ПМГ "Яне Сандански" участваха в две направления: "Мултимедийни приложения" и "Приложни програми".
И в двете направления всички призови места бяха спечелени от нашите ученици.
Направление "Мултимедийни приложения":

I място - Екатерина Горанова (10а клас) за проект "В света на електричеството"

II място - Асен Вълчев (10а клас) за проект "Априлско въстание"

III място - Антонио Илиев (10а клас) за проект "Вселената - посока на развитието"


В направление "Приложни програми":

I място - Виктор Кирчев и Костадин Петричков (11а клас) за проект "Цивилизация на Древен Египет"

II място - Таня Ценкина (12в клас) за проект "Южна Америка - позната и непозната"

III място - Тодор Шишков и Димитър Янев (12в клас) за проект "В света на информационните технологии"

 

***

 

На Националния есенен турнир "Компютърните приложения в класната стая" учениците от ПМГ "Яне Сандански" участваха в две направления "Самостоятелни компютърни приложения" и "Компютърни презентации /8-12 клас/".

Нашите ученици са абсолютни лидери на турнира:
Екатерина Горанова - I място и златен медал в направлението "Компютърни презентации /8-12 клас/" за презентацията "Звук";
Стоянка Йовкова - I място и златен медал в направлението "Самостоятелни компютърни приложения" за проект "Математически Калейдоскоп";
Димитрия Иванова, Тони Ласков - II място и сребърни медали в направление "Самостоятелни компютърни приложения" за проект "Анатомия на човешкото тяло";
Виктор Кирчев, Костадин Петричков - V място и грамота за отлично представяне в направление "Самостоятелни компютърни приложения" за проект "Древен Египет";
Таня Ценкина - VIII място в направление "Самостоятелни компютърни приложения" за проект "Южна Америка".

***

Резултатаи от общински кръг на олимпиадата по информационни технологии.

 

***

 

Резултати от областен и национален кръг на олимпиадите по информационни технологии.